Nuxtify (1.0.0-beta4) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: Image
tr: Resim

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Help
tr: Yardım

en: Icon
tr: Simge

en: Layout
tr: Yerleşim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Global
tr: Genel

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
tr: Arşivlendi

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla
