Nuxtify (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: On
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Help
fr: Aide

en: Icon
fr: Icône

en: Layout
fr: Mise en page

en: User
fr: Utilisateur

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Front page
fr: Page d'accueil

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: Editor
fr: Éditeur

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Administrator
fr: Administrateur

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Textarea
fr: Zone de texte

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Full content
fr: Contenu complet

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: 404 page not found
fr: Page 404 non trouvée

en: Access denied. You must log in to view this page.
fr: Accès refusé. Vous devez vous authentifier pour visualiser cette page.

en: 403 access denied
fr: page 403 accès refusé

en: Pre-content
fr: Pré-contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Basic HTML
fr: HTML simple
