OAuth2 Resource server (8.x-0.1-rc5) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Public Key
de: Öffentlicher Schlüssel

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: About
de: Über

en: Scopes
de: Daten

en: %name is blocked or has not been activated yet.
de: %name ist gesperrt oder wurde noch nicht aktiviert.

en: The path to the public key file.
de: Der Pfad zur öffentlichen Schlüsseldatei.

en: The %field file does not exist.
de: Die %field-Datei existiert nicht.

en: The %field file at the specified location is not readable.
de: Die %field-Datei an der angegebenen Stelle ist nicht lesbar.

en: The roles for this Consumer. OAuth2 scopes are implemented as Drupal roles.
de: Die Rollen für diesen Verbraucher. OAuth2-Scopes sind als Drupal-Rollen implementiert.

en: OAuth2 Settings
de: OAuth2-Einstellungen
