OAuth2 Resource server (8.x-1.0-rc1) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Description
es: Descripción

en: Authentication
es: Autentificación

en: About
es: Acerca de

en: Validator
es: Convalidador

en: %name is blocked or has not been activated yet.
es: %name está bloqueado o no ha sido activado aún.
