OAuth2 Resource server (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: About
uk: Про модуль

en: Validator
uk: Критерій перевірки

en: Scopes
uk: Області

en: %name is blocked or has not been activated yet.
uk: %name заблоковано і ще не активоване.
