OAuth2 Resource server (8.x-1.0-rc4) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: About
nl: Over

en: Validator
nl: Validatiemiddel

en: Scopes
nl: Bereiken

en: %name is blocked or has not been activated yet.
nl: %name is geblokkeerd of nog niet geactiveerd.
