OAuth2 Server (2.0.0-beta6) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: User
hu: Felhasználó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Code
hu: Kód

en: Public Key
hu: Nyilvános kulcs

en: Expires
hu: Lejár

en: Token
hu: Vezérjel

en: Server name
hu: Kiszolgáló neve

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Add scope
hu: Hatókör hozzáadás

en: Default scope
hu: Alapértelmezett hatókör

en: Grant types
hu: Engedélytípusok

en: Last Access
hu: Utolsó tevékenység

en: Server ID
hu: Kiszolgáló azonosító

en: Enter the displayed name for the server.
hu: A kiszolgáló megjelenített nevének megadása.
