OAuth2 Server (2.0.0) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: User
nl: Gebruiker

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Public Key
nl: Publieke sleutel

en: Expires
nl: Vervalt

en: Server name
nl: Servernaam

en: Add server
nl: Server toevoegen

en: Public key
nl: Publieke sleutel

en: Clients
nl: Afnemers

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Scopes
nl: Bereiken
