OAuth2 Server (2.1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Code
hi: कोड

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
