OAuth2 Server (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: User
fr: Utilisateur

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Public Key
fr: Clé Publique

en: Expires
fr: Expire

en: Add Server
fr: Ajouter un serveur

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Server name
fr: Nom du serveur

en: Add server
fr: Ajouter un serveur

en: Public key
fr: Clé publique

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Server ID
fr: ID du serveur

en: ID: @name
fr: Identifiant (ID) : @name

en: Enter the displayed name for the server.
fr: Saisir le nom affiché pour le serveur.
