Octavia (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: User
fa: کاربر

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: mobile
fa: موبایل

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
