oEmbed Provider Endpoints (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Node
oc: Nosèl

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
