oEmbed Provider Endpoints (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Path
tr: Yol

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Node
tr: Düğüm

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: No query allowed.
tr: Sorguya izin verilmiyor.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
tr: Geçersiz yol. Geçerli karakterler, alfasayısal karakterler ve "-", ".", "_" ve "~" karakterleridir.
