oEmbed Providers (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Scheme
fa: شماتیک

en: Media
fa: رسانه

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Formats
fa: قالب‌بندی‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین
