oEmbed Providers (1.1.2) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit
oc: Modificar

en: Scheme
oc: Esquèma

en: Media
oc: Mèdia

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma
