oEmbed Providers (2.0.2) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Schemes
uk: Схеми

en: Scheme
uk: Схема

en: Media
uk: Медіа

en: General
uk: Загальне

en: Provider
uk: Постачальник

en: Formats
uk: Формати

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Provider name
uk: Назва постачальника

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Provider URL
uk: URL провайдера

en: The URL @url is not valid.
uk: URL-адреса @url є неприпустимою.

en: Remote oEmbed providers could not be retrieved due to error: @error. Using previously stored data. This may contain out of date information.
uk: Не вдалося отримати віддалених провайдерів oEmbed через помилку: @error. Використовуються раніше збережені дані. Може міститися застаріла інформація.

en: Remote oEmbed providers database returned invalid or empty list. Using previously stored data. This may contain out of date information.
uk: База даних віддалених провайдерів oEmbed повернула недійсний або порожній список. Використовуються раніше збережені дані. Це може містити застарілу інформацію.
