oEmbed Providers (2.1.2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Media
tr: Medya

en: General
tr: Genel

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Formats
tr: Biçimler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Provider name
tr: Sağlayıcı adı

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Endpoints
tr: Uçlar

en: oEmbed source
tr: oEmbed kaynağı
