oEmbed Providers (2.2.1) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Description
es: Descripción

en: Edit
es: Editar

en: Schemes
es: Esquemas

en: Scheme
es: Esquema

en: Media
es: Multimedia

en: Provider
es: Proveedor

en: Formats
es: Formatos

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Provider name
es: Nombre del proveedor

en: Endpoints
es: Puntos finales

en: Provider URL
es: URL del proveedor

en: The URL @url is not valid.
es: El URL @url no es valido.

en: oEmbed source
es: fuente oEmbed

en: Use oEmbed URL for reusable media.
es: Utilize la URL de oEmbed para contenido multimedia  reutilizable.

en: Remote oEmbed providers database returned invalid or empty list. Using previously stored data. This may contain out of date information.
es: La base de datos de los proveedores remotos de oEmbed devolvió una lista inválida o vacía. Utilizando datos previamente almacenados. Esto puede contener información desactualizada.
