oEmbed Providers (2.2.1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Media
hi: मीडिया

en: General
hi: सामान्य

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Formats
hi: प्रारूप

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
