oEmbed Providers (2.2.1) - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: General
sl: Splošno

en: Machine name
sl: Strojno ime
