Office Hours (8.x-1.19) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: none
hi: कोई नहीं

en: no
hi: नहीं

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Day
hi: दिन

en: Table
hi: तालिका

en: Select all
hi: सबका चयन करें

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: First day of week
hi: सप्ताह का पहला दिन

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: 1 minute
hi: 1 मिनट

en: About
hi: के बारे में

en: and
hi: और

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: not
hi: नहीं

en: A value must be selected for %part.
hi: %part के लिए मान का चयन करना आवश्यक है।
