Office Hours (8.x-1.20) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: none
hu: nincs

en: no
hu: nem

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: All day
hu: Egész nap

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: before
hu: előtte

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Clear
hu: Törlés

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Current status
hu: Jelenlegi állapot

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Validate hours
hu: Órák ellenőrzése

en: About
hu: Leírás

en: and
hu: és

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: number
hu: szám

en: 1 exception | @count exceptions
hu[0]: 1 kivétel
hu[1]: @count kivétel

en: not
hu: nem

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Add exception
hu: Kivétel hozzáadása

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: Separators
hu: Elválasztók

en: Time increments
hu: Időközök

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: long
hu: hosszú

en: %start is later then %end.
hu: %start későbbi érték, mint %end.

en: Show all days
hu: Minden nap mutatása

en: Show only open days
hu: Csak a nyitvatartási napok mutatása

en: Show next open day
hu: Csak a következő nyitvatartási nap mutatása

en: Hide all days
hu: Minden nap elrejtése

en: 24 hour time
hu: 24 órás

en: 12 hour time
hu: 12 órás

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: A value must be selected for %part.
hu: %part résznek ki kell választani egy értéket.
