Office Hours (8.x-1.26) - en to bo translation catalogue (21 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: none
bo: མེད

en: no
bo: མིན

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Plain text
bo: ཡིག་རྐྱང

en: Day
bo: ཉིན

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: Select list
bo: མིང་ཐོ་གདམ་པ

en: First day of week
bo: གཟའ་འཁོར་གཅིག་གི་ཉིན་དང་པོ

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: and
bo: དང་

en: Add @type
bo: @type་ཁ་སྣོན

en: 1 exception | @count exceptions
bo[0]: དམིགས་བསལ་ཅན་@count
