Offline AI (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Size
it: Dimensione

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Performance
it: Prestazioni

en: Model
it: Modello

en: Send
it: Invia

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Temperature
it: Temperatura

en: Languages
it: Lingue

en: Features
it: Funzionalità

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni

en: Processing...
it: In elaborazione...
