Offline AI (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Size
ru: Размер

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: URL:
ru: URL-адрес:

en: Performance
ru: Производительность

en: Model
ru: Модель

en: Send
ru: Отправить

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Temperature
ru: Температура

en: Languages
ru: Языки

en: Features
ru: Особенности

en: Usage
ru: Использование

en: About
ru: Информация

en: Memory
ru: Память

en: Downloading
ru: Загрузка

en: Ready
ru: Готов

en: Processing...
ru: Обработка...

en: Initializing...
ru: Запуск…
