Organic Groups Menu (OG Menu) (2.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Add menu
id: Tambah menu

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Add link
id: Tambah tautan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Enable @title menu link
id: Aktifkan tautan menu @title

en: logged in users only
id: hanya pengguna yang masuk log

en: Add menu link
id: Tambahkan tautan menu

en: Menu levels
id: Level menu

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href=":url">Tambahkan tautan</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
id: <q>Masuk</q> untuk pengguna anonim
