Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
