Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: disabled
hi: अक्षम

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Add menu
hi: मेनू जोडें

en: Edit menu
hi: मेनू बदले

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Translate
hi: अनुवाद

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Enable @title menu link
hi: मेनू लिंक @title सक्रिय करें

en: logged in users only
hi: लॉगइन किये उपयोगकर्ता केवल
