Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: disabled
fr: désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Add menu
fr: Ajouter un menu

en: Edit menu
fr: Modifier le menu

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: Translate
fr: Traduire

en: Add link
fr: Ajouter un lien

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Enable @title menu link
fr: Activer le lien de menu @title

en: logged in users only
fr: utilisateurs connectés seulement

en: Add menu link
fr: Ajouter un lien de menu

en: Menu levels
fr: Niveaux de menu

en: Initial menu level
fr: Niveau de menu initial

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
fr: Le menu ne sera visible que si l'élément de menu de la page actuelle est égal ou inférieur au niveau de départ sélectionné. Sélectionner le niveau 1 pour que ce menu soit toujours gardé visible.

en: Maximum number of menu levels to display
fr: Nombre maximum de niveaux de menu à afficher

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
fr: Le nombre maximal de niveaux de menu à afficher, à partir du niveau de menu initial. Par exemple : avec un niveau initial 2 et un nombre maximum de 3, les niveaux de menu 2, 3 et 4 peuvent être affichés.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
fr: Il n'y a pour l'instant aucun lien de menu. <a href=":url">Ajouter un lien</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
fr: <q>Se connecter</q> pour les utilisateurs anonymes
