Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Organic groups
ru: Сущностные Группы

en: disabled
ru: отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Menu link
ru: Ссылка меню

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Add menu
ru: Добавить меню

en: Edit menu
ru: Редактировать меню

en: Language code
ru: Код языка

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Translate
ru: Переводы

en: Add link
ru: Добавить ссылку

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Enable @title menu link
ru: Включить ссылку меню @title

en: logged in users only
ru: только для авторизовавшихся пользователей

en: Add menu link
ru: Добавить ссылку меню

en: Menu levels
ru: Уровни меню

en: Initial menu level
ru: Начальный уровень меню

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
ru: Меню будет видимым, только если пункт меню для текущей страницы находится на уровне или ниже выбранного начального уровня. Чтобы сделать меню всегда видимым выберите уровень 1.

en: Maximum number of menu levels to display
ru: Максимальное количество уровней меню для отображения

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
ru: Максимальное количество уровней меню для отображения, считается с начального уровня. Для примера: с начального уровня 2 и максимальным количеством 3, уровни меню 2,3 и 4 будут отображаться.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
ru: Ссылки меню пока отсутствуют. <a href=":url">Добавить ссылку</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
ru: <q>Вход</q> для анонимных пользователей
