Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Organic groups
oc: Gropes organics

en: disabled
oc: desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Add menu
oc: Apondre un menú

en: Edit menu
oc: Modificar lo menú

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Translate
oc: Traduire

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Enable @title menu link
oc: Activar lo ligam de menú @title
