Organic - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
