Organic - en to hy translation catalogue (12 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Roles
hy: Դերեր

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Permissions
hy: Արտոնություններ

en: Language code
hy: Լեզվի կոդը

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Field settings
hy: Դաշտի պարամետրեր

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Bundle
hy: Փաթեթ
