Organic - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Node ID
id: ID Node

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: Role ID
id: ID peran

en: Group ID
id: ID Grup

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Entity bundle
id: Bundel entitas

en: Language Code
id: Kode Bahasa
