Organic - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Node ID
fa: هویت گره

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Role ID
fa: هویت نقش

en: Field name
fa: نام میدان

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Language code
fa: کد زبان

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Field settings
fa: تنظیمات میدان

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity ID
fa: هویت عنصر
