Organic Groups Site Manager (2.0.0) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Menu
hu: Menü

en: Updated
hu: Frissítve

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: All
hu: Mind

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Site
hu: Webhely

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Desc
hu: Csökk

en: Members
hu: Tagok

en: Administer content
hu: Tartalom adminisztrációja

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Add terms
hu: Kifejezések hozzáadása

en: No vocabularies available.
hu: Nincs elérhető szótár.

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: My content
hu: Saját tartalom

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Site content
hu: Webhelytartalom

en: Structure
hu: Felépítés

en: Site Configuration
hu: Webhely beállítása

en: All content
hu: Minden tartalom

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Edit menu link
hu: Menüpont szerkesztése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Use the administration toolbar
hu: Adminisztratív eszköztár használata

en: View the administration theme
hu: Adminisztrációs smink használata

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Add menu link
hu: Menühivatkozás hozzáadása

en: Return to site content
hu: Visszatérés a webhely nyilvános felületére

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
hu: Erre csak akkor van szükség, ha a webhely egy külön adminisztrációs smink használatára lett beállítva a Megjelenés oldalon.

en: The alias needs to start with a slash.
hu: Az álnévnek perjellel kell kezdődnie.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href=":link">Kifejezés hozzáadása</a>.

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése
