Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (101 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Save
ar: حفظ

en: Open
ar: مفتوح

en: remove
ar: إزالة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Menu
ar: القائمة

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Site
ar: موقع

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Vocabulary name
ar: اسم المعجم

en: Desc
ar: تنازلي

en: Administer content
ar: إدارة المحتوى

en: Start
ar: البداية

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: The field %field is required.
ar: الحقل %field ضروري.

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Hidden
ar: مخفي

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Features
ar: الخصائص

en: author
ar: مؤلف

en: Log out
ar: خروج

en: List terms
ar: اسرد المفردات

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Comment settings
ar: إعدادات التعليق

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add terms
ar: إضافة مصطلحات

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Toggle display
ar: غيِّر العرض

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: No vocabularies available.
ar: لا معاجم.

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ar: فعل أو عطل عرض عناصر معينة بالصفحة.

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: You do not have any administrative items.
ar: ليس لديك أي عناصر إدارية.

en: Add link
ar: إضافة رابط

en: - All -
ar: - الكل -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ar: إعادة المعجم %name إلى الترتيب الأبجدي.

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Edit own comments
ar: تعديل تعليقاته

en: Edit menu link
ar: تحرير رابط القائمة

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Screenshot for !theme theme
ar: لقطة شاشة للحلة !theme

en: Settings for !theme theme
ar: إعدادات الحلة !theme

en: default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: The %theme theme was not found.
ar: الحلة %theme غير موجودة.

en: %theme is now the default theme.
ar: %theme هي الآن theme الافتراضية.

en: Set default theme
ar: تحديد الحلة الافتراضية

en: Use the administration toolbar
ar: استخدم شريط أدوات الإدارة

en: View the administration theme
ar: عرض حلة الإدارة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
