Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (117 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Administer
tr: Yönet

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: remove
tr: sil

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Menu
tr: Menü

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Add term
tr: Terim ekle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Desc
tr: Azalan

en: Members
tr: Üyeler

en: Administer content
tr: İçeriği yönet

en: Start
tr: Başlangıç

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Clone
tr: Kopya

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Profile
tr: Profil

en: The field %field is required.
tr: %field alanı gereklidir.

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Hidden
tr: Gizli

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Features
tr: Özellikler

en: author
tr: yazar

en: Log out
tr: Çıkış

en: List terms
tr: Terimleri listele

en: Manage features
tr: Özellikleri yönet

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: Add members
tr: Üye ekle

en: Add terms
tr: Terim ekle

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: Toggle display
tr: Görünümü aç/kapa

en: Default theme
tr: Ön tanımlı tema

en: No vocabularies available.
tr: Herhangi bir sözlük yok.

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
tr: Belli sayfa bileşenlerinin görünümü etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: My content
tr: İçeriğim

en: Dashboard
tr: Pano

en: You do not have any administrative items.
tr: Yönetebileceğiniz herhangi bir öğe bulunmuyor.

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
tr: %name sözlüğünü alfabetik olarak sırala.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Site content
tr: Site içeriği

en: Structure
tr: Yapı

en: All content
tr: Tüm içerikler

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Edit own comments
tr: Kendi yorumlarını düzenleyebilme

en: Edit menu link
tr: Menü bağlantısını düzenle

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Screenshot for !theme theme
tr: !theme teması için ekran görüntüsü

en: Settings for !theme theme
tr: !theme teması için ayarlar

en: default theme
tr: ön tanımlı tema

en: The %theme theme was not found.
tr: %theme teması bulunamadı.

en: %theme is now the default theme.
tr: %theme şimdi ön tanımlı temadır.

en: Set default theme
tr: Öntanımlı tema olarak ata

en: Use the administration toolbar
tr: Yönetim araç çubuğunu kullan

en: View the administration theme
tr: Yönetim temasını gör

en: Groups audience
tr: Seslendiği gruplar

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Add menu link
tr: Menü bağlantısı ekle

en: Return to site content
tr: Site içeriğine geri dön

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
tr: Bu yalnızca site Görünüm sayfasında ayrı bir yönetim teması kullanacak şekilde yapılandırıldığında kullanılır.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
tr: Kullanılabilecek terim yok. <a href=":link">Terim ekle</a>.

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin
