Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (115 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Comments
fi: Kommentit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: Open
fi: Avoin

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Menu
fi: Valikko

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Add term
fi: Lisää termi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Site
fi: Sivusto

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Vocabulary name
fi: Sanaston nimi

en: Members
fi: Jäsenet

en: Administer content
fi: Ylläpidä sisältöä

en: Start
fi: Alkaa

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Profile
fi: Profiili

en: The field %field is required.
fi: Kenttä %field on pakollinen.

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: author
fi: kirjoittaja

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: List terms
fi: Listaa termit

en: Manage features
fi: Hallinnoi ominaisuuksia

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Comment settings
fi: Kommentoinnin asetukset

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Apply
fi: Käytä

en: Add members
fi: Lisää jäseniä

en: Add terms
fi: Lisää termejä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: User profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: Toggle display
fi: Näytettävät elementit

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: No vocabularies available.
fi: Yhtään sanastoa ei ole saatavilla.

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fi: Valitse näytettävät elementit.

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: You do not have any administrative items.
fi: Sinulla ei ole ylläpidon tehtäviä.

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Menu cache cleared.
fi: Valikkovälimuisti tyhjennetty.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
fi: Palauta sanasto %name aakkosjärjestykseen.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Structure
fi: Rakenne

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Set on node form
fi: Aseta solmun lomakkeelle

en: Set this context on node forms
fi: Aseta konteksti solmujen lomakkeille

en: Edit own comments
fi: Muokkaa omia kommentteja

en: Edit menu link
fi: Muokkaa valikkolinkkiä

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Screenshot for !theme theme
fi: Teeman !theme kuvankaappaus

en: Settings for !theme theme
fi: Teeman !theme asetukset

en: default theme
fi: oletusteema

en: The %theme theme was not found.
fi: Teemaa %theme ei löytynyt.

en: %theme is now the default theme.
fi: Teema %theme on nyt oletusteema.

en: Set default theme
fi: Aseta oletusteema

en: Use the administration toolbar
fi: Käytä ylläpitäjän työkalupalkkia

en: View the administration theme
fi: Näytä ylläpitoteema

en: Groups audience
fi: Ryhmän audienssi

en: Master
fi: Isäntä

en: Add menu link
fi: Lisää valikkolinkki

en: Return to site content
fi: Palaa sivuston sisältöön
