OpenID Connect Client (1.0.2) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Client ID
de: Client-ID

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: General
de: Allgemein

en: First name
de: Vorname

en: Session closed for %name.
de: Die Sitzung für %name wurde beendet.

en: Display name
de: Anzeigenname

en: Generic
de: Allgemein

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Family name
de: Nachname

en: Default role
de: Standard Rolle

en: Login URL
de: Anmelde-URL

en: General configuration
de: Allgemeine Konfiguration

en: Login page
de: Anmeldeseite

en: Given name
de: Vorname

en: Scopes
de: Daten

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
de: %type: @message in %function (Zeile %line in %file).
