OpenID Connect Client (1.0.2) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Custom
uk: Власний

en: General
uk: Загальне

en: First name
uk: Ім’я

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Display name
uk: Назва

en: Generic
uk: Загальне

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Family name
uk: Прізвище

en: Default role
uk: Базова роль

en: Login URL
uk: URL входу

en: General configuration
uk: Загальні налаштування

en: Login page
uk: Сторінка входу

en: Given name
uk: Дане ім'я

en: Realms
uk: Області

en: Scopes
uk: Області

en: Client secret
uk: Пароль клієнта
