OpenID Connect Client (2.3.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Advanced
fr: Avancé

en: General
fr: Général

en: Session closed for %name.
fr: Session fermée pour %name.

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Generic
fr: Générique

en: Authentication
fr: Authentification

en: Family name
fr: Nom de famille

en: Default role
fr: Rôle par défaut

en: Login URL
fr: URL de connexion

en: Login page
fr: Page de connexion

en: Given name
fr: Nom d'usage

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fr: %type : @message dans %function (ligne %line de %file).
