Olivero (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Replies
fr: Réponses

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Core
fr: Cœur

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Medium
fr: Moyen

en: By
fr: Par

en: Post comment
fr: Poster le commentaire

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: X-Large
fr: XL

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Close message
fr: Fermer le message

en: Last page
fr: Dernière page

en: Powered by
fr: Propulsé par

en: Loading…
fr: Chargement...

en: First page
fr: Première page

en: Drupal Logo
fr: Logo Drupal

en: Tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets

en: Olivero Utilities
fr: Utilitaires d'Olivero

en: Enable mobile menu at all widths
fr: Activer le menu mobile pour toutes les largeurs

en: Header site branding background color
fr: Couleur d'arrière-plan d'entête de l'identité du site

en: Search by keyword or phrase.
fr: Recherche par mot-clé ou expression.

en: Nav Medium
fr: Navigation Medium

en: Grid Medium
fr: Grille Medium

en: Grid Max
fr: Grille Max

en: olivero settings
fr: paramètres d'Olivero

en: Toggle Search Form
fr: Activer/désactiver le formulaire de recherche

en: Toggle Main Menu
fr: Activer/désactiver le Menu Principal

en: Toggle sub-navigation
fr: Activer/désactiver la sous-navigation
