Olivero (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Replies
id: Balasan-balasan

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Medium
id: Sedang

en: By
id: Oleh

en: Post comment
id: Pos komentar

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Nav
id: Navigasi

en: Close message
id: Tutup pesan

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Powered by
id: Dibuat menggunakan

en: Loading…
id: Memuat...

en: First page
id: Halaman pertama

en: Drupal Logo
id: Logo Drupal

en: Search by keyword or phrase.
id: Cari berdasarkan kata kunci atau frasa.
