Olivero (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Replies
uk: Відповіді

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Core
uk: Ядро

en: Menu
uk: Меню

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Medium
uk: Середній

en: By
uk: від

en: Post comment
uk: Написати коментар

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Reply to comment
uk: Відповісти на коментар

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: X-Large
uk: Дуже великий

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Nav
uk: Навігація

en: Close message
uk: Повідомлення про закриття

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Powered by
uk: Побудовано на

en: Loading…
uk: Завантаження ...

en: Hero
uk: Герой

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Drupal Logo
uk: Логотип Drupal

en: Tabs display toggle
uk: Перемикач відображення вкладок

en: Olivero Utilities
uk: Утиліти Olivero

en: Enable mobile menu at all widths
uk: Увімкнути мобільне меню незалежно від ширини

en: Header site branding background color
uk: Фірмовий колір тла для заголовка сайту

en: Search by keyword or phrase.
uk: Пошук за ключовим словом або фразою

en: Nav Medium
uk: Навігація Середня

en: Grid Medium
uk: Сітка Середня

en: Grid Max
uk: Сітка Макс

en: olivero settings
uk: налаштування olivero

en: Toggle Search Form
uk: Перемикач форми пошуку

en: Toggle Main Menu
uk: Перемикач головного меню

en: Toggle sub-navigation
uk: Перемикач додаткової навігації

en: Search form (narrow)
uk: Форма пошуку (вузька)

en: Search form (wide)
uk: Форма пошуку (широка)
