Olivero (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Replies
da: Svar

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Core
da: Kerne

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Up
da: Op

en: By
da: Af

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: Post comment
da: Indsend kommentar

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Book navigation
da: Bognavigation

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Reply to comment
da: Svar på kommentar

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Close message
da: Luk-besked

en: Last page
da: Sidste side

en: Powered by
da: Drevet af

en: Loading…
da: Indlæser…

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: Drupal Logo
da: Drupal logo

en: Tabs display toggle
da: Omskifter til faneblade

en: Olivero Utilities
da: Olivero Hjælpefunktioner

en: Enable mobile menu at all widths
da: Aktivér mobilmenu på alle bredder

en: Header site branding background color
da: Sidehovede branding baggrundsfarve

en: Search by keyword or phrase.
da: Søg efter nøgleord eller sætning.

en: olivero settings
da: indstillinger for olivero

en: Toggle Search Form
da: Slå søgeformularen til og fra

en: Toggle Main Menu
da: Slå hovedmenuen til og fra

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)

en: Search form (wide)
da: Søgeformular (bred)

en: Enables the mobile menu toggle at all widths.
da: Aktivér mobilmenuens omskifter på alle bredder.
