OneHub (8.x-1.0-alpha10) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Update
it: Aggiorna

en: Reference
it: Riferimento

en: Workspace
it: Area di lavoro

en: Generic file
it: File generico

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: Authorize
it: Autorizza
