OneHub (8.x-1.0-alpha13) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Remove
fa: حذف

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Folder
fa: پوشه

en: Reference
fa: ارجاع

en: Workspace
fa: فضای کار

en: Generic file
fa: فایل عمومی
