OnePass (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Feed
de: Newsfeed

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Created time
de: Erstellungszeit

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Offset (number of items to skip)
de: Offset (Anzahl zu überspringender Elemente)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
de: Stellen Sie z. B. den Wert 3 ein und die ersten 3 Einträge werden nicht angezeigt.
