OnePass (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Reset
ja: リセット

en: Feed
ja: フィード

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Created time
ja: 作成日

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Offset (number of items to skip)
ja: オフセット（スキップするアイテム数）

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ja: 例えば、ここを 3 に設定すると、最初の 3 アイテムが表示されません。
